ترشی لبو - ترشی چغندر

ترشی لبو - ترشی چغندر

Previous Next    Close
 ترشی لبو - ترشی چغندر - تصویر 1

فصل سرما از راه رسیده و موسم میوه ها و سبزیهای زمستان است و ترشیهای جور واجور... و صد البته از بعضی از ترشی ها نمیتوان به سادگی گذشت، که یکی از آنها ترشی لبو است. این ترشی را هم میتوان به شکل ساده تهیه کرد و هم به شکل گل، ستاره و اشکال مختلف قالب زد.

مواد لازم:

  • چغندر / 1 کیلو
  • سرکه / 1 کیلو
  • گل پر / 1 قاشق مربا خوری
  • فلفل سیاه نیم کوب / 1 قاشق چایخوری
  • موسیر و سیر / 50 گرم

طرز تهیه:

چغندر ها را بشویید و روی آن را از گل و لای به وسیله برس پاک کنید.
از آنجایی که چغندرها به دو صوت کم رنگ و پر رنگ موجود است، بهتر است برای تهیه ترشی از نوعی که پر رنگ تر است استفاده کنید.
حال اگر آن نوع موجود نبود و یا کم بود می توانید چند عدد چغندر پخته پر رنگ و یا خام رنده کنید تا رنگ چغندرها تعادل پیدا کند. چغندر را می توانید با آب سرد و یا سرکه بپزید اگر با آب پخته شود، رنگ آن خوش رنگ تر و شفاف تر می شود، اما دوام آن کمتر شده و سریعتر کپک خواهد زد. اگر چغندر ها با سرکه پخته شود، رنگ آن تیره تر و زمان نگهداری آن بیشتر شده و احتمال کپک زدن آن کمتر می شود.
وقتی چغندر ها کامل پختند، می توانید آنها را به صورت دلخواه برش زده و یا به اشکال مختلف در آورید. برای زیباتر شدن برش ها می توانید از قالب های شیرینی نیز استفاده کنید.
بعد از شکل دادن چغندرها را درون شیشه ای ریخته، به اندازه ای که به طور کامل سرکه روی چغندرها را بپوشاند، سرکه اضافه می کنیم.
به ازای هر یک کیلو سرکه، یک قاشق غذا خوری نمک به آن اضافه کنید. مقدار نمک را بسته به ذائقه تان می توانید کم یا زیاد کنید.
لابه لای چغندرها مقداری گلپر، موسیر، سیر و فلفل قرار دهید. درب شیشه را محکم بسته و در یخچال نگهداری کنید.
این ترشی نسبت به ترشی های دیگر حساس تر است. زود خراب می شود و طعم و رنگ خود را از دست می دهد، بهتر است همیشه در جای خنک نگه داری شود.

اختصاصی مامی سایت

منبع عکس: اینترنت

ارائه دهنده: مریم محمدی

мебель на заказ

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه