عنکبوت‌ها در موتورهای جستجو

عنکبوت‌ها در موتورهای جستجو

عنکبوت‌ها در موتورهای جستجو,
عوامل بسیاری در موفقیت یک کسب و کار موثرند که فاکتور زمان از مهمترین آنهاست. این واقعیت درباره تجارت و کسب و کار اینترنتی هم صدق می‌کند. اخذ نتایج خوب و دلخواه به سادگی و سریع فراهم نمی‌شود. درجه و رتبه وب سایت‌ها در موتورهای جستجو از اساسی‌ترین معیارهای محبوبیت و موفقیت و رشد یک کسب و کار الکترونیک است که فعالیت در دنیای مجازی را به حضور در جهان فیزیکی معمولی ترجیح داده است. میلیون‌ها وب سایت هستند که موتور جستجویی چون گوگل آن‌ها را رتبه‌بندی کرده و ممکن است هنگام جستجوی یک واژه یا عبارت، صدها صفحه را پیش چشمان کاربر جستجوگر قرار دهد. برتری و کسب مقامی در خور توجه در بین جمعیتی اینچنین وقت‌گیر و سخت است.
اصول ثابت شده‌ای هستند که رعایت آنان در آغاز کار، کمک‌کننده هستند. الان و با توجه به استراتژی‌های جدید موتورهای جستجویی چون گوگل، بین شش ماه تا یک سال طول می‌ کشد تا یک وب سایت جدید بتواند نتایج رتبه‌بندی‌های موتور جستجو را ببیند. اصل اول، به روزکردن و متنوع نمودن هر روزه وب سایت است. هر بار که صاحب وب سایت، به سراغ مخلوقش می‌رود باید سعی کند، محتوا را جالب‌تر و پربارتر نماید.
موتورهای جستجو، ابزارهایی دارند که برای رتبه‌بندی وب سایت‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند. عنکبوت‌های موتور جستجو برنامه‌هایی کاملا اتوماتیک هستند که وارد وب سایت می‌شوند و کلمات و عبارات کلیدی آن را استخراج کرده به موتور جستجو تحویل می‌دهند. همین واژه‌ها و عبارات هستند که باعث می‌شوند نام یک وب سایت پس از این که کاربر آنها را در، جستجوگرها تایپ می‌کند پیش چشمان او ظاهر گردد. عنکبوت‌ها درباره این که محتوای یک وب سایت چیست و در چه حوزه‌ای فعال است، چیزی نمی‌دانند و این داده‌ها را هم نمی‌شناسند و درک نمی‌کنند. این پروسه کاملا اتوماتیک است. به همین دلیل صاحب یک وب سایت باید به نهایت توجه و دقت کند تا مطمئن شود پیش از این که وب سایت را ثبت کند، همه دستورالعمل‌ها را به درستی انجام داده باشند.
برنامه فوق نمی‌تواند تصاویر و گرافیک‌ها را بشناسد، از این رو یک وب سایت موفق باید بر متن تکیه کرده اطلاعات کلیدی را در متن بگنجاند. داده‌ها و عبارات و کلمات کلیدی و مهم باید در همان پاراگراف نخست متن باشند و در ضمن جستجو در سایت راحت‌ بوده، مطالب در الگویی ساده و آسان تنظیم شده باشند.
اگر واژه‌های شاخص و برجسته این وب سایت در عنوان آن درج شود، شانس کسب رتبه خوب در لیست موتور جستجو را بالا خواهند برد.
پاراگراف‌ها باید کوتاه و جامع و کامل باشند و از هر گونه زیاده‌گویی باید پرهیز شود. عنکبوت‌های جستجوگر نمی‌توانند تصاویر و گرافیک‌ها را بشناسند ولی یک وب سایت بدون تصویر جذاب نخواهد بود. به همین خاطر درج همان کلمات کلیدی در تصاویر، کمک‌کننده است.
نباید سطوری که واژه‌ها و عبارات کلیدی را توضیح می‌دهند، از قلم انداخت.
عنکبوت‌های حاضر بر این نوشته‌ها چندان تاکید نمی‌کنند ولی به هر حال مهم هستند. سادگی و دقت و جامعیت آن‌ها نیز مورد توجه است.
by: Monia Hassan
مترجم: آذین صحابی
روزنامه تفاهم


 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه