نرگسي لوبيا سبز

نرگسی لوبیا سبز

Previous Next    Close
 نرگسي لوبيا سبز - تصویر 1
لوبیا نام نوعی گیاه و میوهٔ خوراکی آن است. لوبیا بیش از چهار قرن است که در سراسر جهان مصرف می‌شود؛ و پیش از آن برای دنیای متمدن ناشناخته بود.

درسال ۱۵۳۳ میلادی لوبیا به نام مکزیکی اولیه اش « ایاکوک » از آمریکا به اروپا آورده شد واز آنجا به سایر نقاط عالم راه یافت واکنون همه ساله ملیونها تن به مصرف می‌رسد و یکی از مواد غذایی نسبتاً ارزان وفراوان است، در ادامه مطلب یکی از خوراکهای سنتی ایران با این میوه خوراکی آمده است.

مواد لازم:

  • لوبیای سبز / 1 کیلو
  • پیاز متوسط / 3 تا 4 عدد
  • روغن / 1 پیمانه سرخالی
  • تخم مرغ / 6 عدد
  • نمک و فلفل / به میزان لازم
  • جوش شیرین / 2 قاشق مرباخوری

طرز تهیه:

لوبیا را نازک خلال میکنیم، ظرفی را آب کرده ، می گذاریم جوش بیاید، لوبیا را در آب جوش می ریزیم، جوش شیرین را اضافه کرده میگذاریم لوبیا سبز بپزد ( به حدی که له شود ) یک قاشق نمک به آن می زنیم ، بعد از دو سه جوش لوبیا را در صافی می ریزیم تا آب آن برود.

پیاز را خلال کرده با روغن سرخ میکنیم تا کمی طلایی گردد ، لوبیا و پیاز سرخ شده را در ظرف نسوز مناسب می ریزیم و روی حرارت می گذاریم و هم میزنیم تا آب لوبیا کاملاً کشیده شود ، بعد لوبیا را در ظرف با پشت قاشق صاف میکنیم و تخم مرغها را منظم روی آن می شکنیم کمی نمک و فلفل به تخم مرغها میزنیم و روی حرارت ملایم می گذاریم و در آن را می بندیم ( کافی است که فقط سفیده تخم مرغ بسته شود ولی زرده ها سفت نگردد ) - نرگسی لوبیا آماده میل کردن است.

عکس ازنت

мебель на заказ

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه